Undergroundová kompilácia uvoľnená na vypočutie (aktualizácia: aj na stiahnutie!)

Esperanto subgrunde kompil'Výberový album Esperanto subgrunde kompil' sa po 21 rokoch dočkal opätovného, aj keď iba virtuálneho, znovuvydania. Po dohode vydavateľstiev je dokonca celý, aj s prídavkami, dostupný na bezplatné stiahnutie.

Projekt Esperanto Subgrunde (Esperantský underground) vznikol vďaka spolupráci dvoch nezávislých vydavateľstiev - VINILKOSMO "Esperanto-Muzik-Prod." (Francúzsko) a La Blua Papilio (Brazília).

Všetky skupiny a spolupracovníci sa zúčastnili dobrovoľne a bez nároku na honorár, aby pomohli brazílskej organizácii IBCC zo São Paula. Zisky z predaja CD-čiek išli na projekt "Libereco" (Sloboda), ktorý pomáha chudobným ženám s liečením ich rakoviny prsníka. Grafické prevedenie obalu, brožúrky a CD zabezpečila jedna z nich, Lourdinha Borges, ktorá sa k nim vyjadrila:

"Priala by som si aby sa tieto obrázky stali symbolmi sily a nádeje."

Dnes je CD už skoro úplne vypredané. Tak sa hudobníci z daných skupín a vydavateľstvá spoločne dohodli na virtuálnom znovuvydaní tejto výberovky v roku 2011 na stránke asociácie CD1D, dokonca s pridanými 4 piesňami z iných diskov a kompilácií.

Na albume sa nachádza hudba 15 anarcho-punkových, hard core, grind core, crust core, thrash atď. skupín zo 4 krajín:
Piĉismo (Ukraina), Araukana, Gepatra Averto, Stomaka Korodo, DHC (Brazília), Alaksio kaj la Galaksioj (Kanada), La Konkoj, La Bestoj, La Valsistinoj, La Drinkomaniuloj, Toksa Frenezo, Araŝ-Mumut', Violenta Topaloff, Traŝ-Bog' kaj Hom-faktor' (Francúzsko).

Pridané piesne:
- "Esperanto" od Araukana vydaná v 1990 na ich vinilovej EP
- "La bonaj vortoj" od Piŝamadurjes (Pixamanndurries, Katalánsko) vydaná v 1995 na Vinilkosmo-Kompil' Vol.1
- "Korespondi deziras" od Piĉismo vydaná v 1996 na Vinilkosmo-Kompil' Vol.2
- "Amromanco" od Bruego la ruĝa (Varcarm le rouge, Francúzsko) vydaná v 1996 na Vinilkosmo-Kompil' Vol.2

ESPERANTO SUBGRUNDE sa dá stiahnuť na CD1D.com (je potrebná registrácia) a vypočuť na Rádiu Vinilkosmo. Milovníci fyzických médií si tiež môžu objednať CD pred ich úplným vypredaním.

17.4.2011 (10.6.2011)


Osobné nástroje